Uzun Yürüme Ortezi

Uzun Yürüme Ortezi

Alt ektremitede tek taraflı ve iki taraflı gelişen deformiteler (O-bain,X-bain, genu recurvatur vs) veya paraliziler ( parsiyel veya total) için yürümeye yardımcı olmak için uygulanılır. Aynı zamanda deformitelerde düzeltici etkisinden de faydalanılır.
Uzun yürüme ortezlerini uygularken, genel olarak gövdeyi oluştururken çeşitli malzemeler kullanırız. Bu malzemeler metal, plastik ve karbon gibi malzemelerdir. Kullanılan malzemeye göre ve eklemlerin ismine göre isimlendirilebilir. 
Diz ve ayak bileği için çeşitli eklemler kullanılır. Bu eklemler tam kilitli ,  elektronik veya mekanik kilitli eklemler vs olarak genellenebilir. Hastanın genel durumuna göre uygun eklem ve malzeme şeçimi yapılır.
Ayak bölümü içinde çeşitli uygulamalar yapılır. Bunlar deri sandalet, plastik sandalet ve karbon sandalet olabilir. Ayak bileği eklemi ile cihaza tespitlenir. Bu eklemlerde de çeşitli harekett serbestileri mevcuttur. Ayrıca plastik AFO'ya da monte edilebilir. Bunun yanında ortopedik bot ile de uygulama yapılabilir.


Uzun Yürüme Ortezi
Son yıllarda gelişen teknoloji bu alanda da kendini gösterdi. Elektronik destekli ve güvenliği yüksek, aynı zamanda fizyolojik yürüyüş konforu sunan eklemler uygulamalarımızda yerini almaya başladı.
Uzun Yürüme OrteziUzun Yürüme OrteziUzun Yürüme OrteziUzun Yürüme Ortezi


Günümüzde karbonun insan hayatına girmesi ile birlikte yürüme cihazlarında da uygulama alanı bulmuştur.
Karbon uygulamalar dayanıklılık ve hafiflik avantajları ile daha çok tercih edilir olmuştur.

Uzun Yürüme Ortezi

Suya dayanıklı sistemlerle de hastalarımızın deniz ve havuz gibi aktiviteleri gerçekleştirmesine destek verebilmekteyiz.

Uzun Yürüme Ortezi

Uygulamalarımız ve ücretlendirme için lütfen iletişime geçiniz.