Tabanlık

Ortopedik Tabanlık

2D, 3D ,yürüme analizi veya diğer yöntemlerle ölçümleme yapılarak kişinin doğru ve anatomik basması; gerektiğinde deformiteleri düzeltme amaçlanan tabanlıklardır. Ölçümleme yöntemleri ile kişinin hangi amaca yönelik uygulamaya ihtiyacı olduğu tespit edilerek tasarlanan ve çeşitli yöntemlerle üretilen tabanlıklar kişiye özeldir.Günlük hayatta yoğun bir tempo içinde yaşayan kişilerin günün yorgunluğunu azaltmak içinde uyugulamalar yapılabilir. Ortopedik tabanlıklar sabit ve portatif olarak üretilebilir. Deformite ve kişinin alışkanlıkları dikkate alınarak kullanılacak malzemeye karar verilir. Ev içi kullanım için ise evde kullanılacak terliklere veya ayakkabılara özel çalışma yapılarak kişinin tam zamanlı bir tedaviye kavuşması sağlanır.

tabanlık için ayak analizi         kişiye özel tabanlıkSporculara yönelik stres düzeyini kontrol eden ve gerektiğinde deformiteye müdahale eden uygulamalarımız mevcuttur.

kişiye özel ortopedik tabanlık
 
Pediatrik uygulamalarımız gerek tabanlık gerekse ortopedik bot olarak yapılmaktadır.
ortopedik bot

Ortopedik tabanlık uygulaması ile;

Pes planus (düz tabanlık)
Pes cavus (kavite yüksekliği)
Diabet ayak deformiteleri
Konjenital patolojiler
Nasır
Calcaneal epin ( topuk dikeni)
Kronik yorgunluk ve bacak, bel ağrılarına yönelik uygulamalar
Ekstremite kısalık farkına özel tasarımlar
Amputasyon veya ülseratif deformasyonlara vb.özel uygulamalar için kullanılır.

 

Tabanlık

Mobil Ayak Sağlığı Danışmanı

Mobil Ayak Sağlığı Danışmanlığı


Türkiye'nin her yerinden 05324316252 nolu mobil hattımızdan bize ulaşarak ayak sağlığınız ile ilgili sorunlarınızı danışabilirsiniz.

Mobil Ayak Sağlığı Danışmanı

Blog

İhtiyacınız olan her şey burada. Protez ve ortez hakkında birçok yazımıza ulaşabilirsin. size özel hazırlanmış yazılarımıza hemen göz atın!